POD TWIERDZĄ

Autor: Elm inCrudo, Gatunek: Dramat, Dodano: 16 maja 2018, 14:57:58

16-05-2018 

 

Janka Ochojska pod Sejmem. 

Jest godzina piętnasta - przed chwilą odeszła z kwitkiem spod Sejmu, czekała na pozwolenie wejścia i przywitania się z protestującymi. Cierpliwie i długo. Podano jej krzesło, bo nie mogła stać o kulach aż tak długo. Padał deszcz, czas upływał, nikt nie odbierał telefonów z powiadomieniem, że Janka Ochojska prosi o pozwolenie wejścia na korytarz w Sejmie.  Procedura jak przy wejściu na teren jednostki wojskowej, ale to nie ważne, tak teraz jest i ludzie wnoszą prośby, czekają bez marudzenia, ale z nadzieją, że jednak po dopełnieniu procedury wszystko potoczy się pozytywnie. Janka nie stanowi dla nikogo zagrożenia, niomu nie wyrządzi krzywdy - dlaczego nie mogła wejść, by przywitać się i zamienić kilka słów z innymi niepełnosprawnymi? 

Boli mnie to. 

Nie wolno tak oddzielać ludzi od siebie bez istotnego powodu. 

 

Janka Ochojska 16.05.2018

Komentarze (3)

 • Władza boi się wszystkiego. A najbardziej ludzi.

 • Władza boi się wszystkiego. A najbardziej ludzi.

 • Ludzi niepełnoprawnych boi się władza?
  I z tego strachu przed ludźmi o kulach i na wózkach inwalidzkich nasza władza wydaje zakaz wychodzenia na świeże powietrze?

  Jak to jest, jak, że w polskim Sejmie wydaje się zakaz wyjścia z korytarza na powietrze?
  To Sejm czy więzienie?

  No wybaczcie wszyscy, ale co to ma znaczyć, że na majówkowych spotkaniach poza Sejmem osoby z rządu wypowiadały się do woli o sprawie protestu z kim chciały i publicznie i prywatnie, a protestującym ogranicza się to prawo nieomal zupełnie?
  Gdyby nie garstka dziennikarzy wcale nie moglibyśmy poznać zdania niepełnosprawnych. Tak ma wyglądać prawo i sprawiedliwość?

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się